Uncharted 2 Reviews
door Edwin op 15 september, 10:29 8 Reacties »
De release laat nog een kleine maand op zich wachten, maar er zijn al twee reviews van Uncharted 2 binnen. Zo liet Sony gisteren weten dat in de november issue van Official Playstation Magazine US de eerste Uncharted 2 review te lezen is en dat de game een score heeft gekregen van 5/5. Een leuk bijschrift wat op de cover te lezen is luidt: “Forget game of the year. This is one of the best games of all time”. Je zou natuurlijk kunnen twijfelen aan de objectiviteit van OPM US, maar het verleden laat ons zien dat zij eerder slechts twee PS3 exclusives de perfecte score hebben gegeven: Killzone 2 en LittleBigPlanet.
Ook in de meest recente franse uitgave van PSM3 is een Uncharted 2 review te vinden. Ondanks de perfecte score die OMP US aan de game gaf, is PSM3 zowaar nóg positiever. Zij geven Uncharted 2 namelijk de bizarre score van 21/20. Ondanks dat twee perfecte reviews nog niet alles zegt, is het goed om te zien dat de eerste reviews van Uncharted 2 ZEER positief zijn. Toch ben ik zeer benieuwd naar de mening van bv. Edge, 1UP en Eurogamer.

Inderdaad, laat de kritische pers er eerst maar naar kijken. Edge en Eurogamer komen wat mij betreft iets dichter in de buurt van mijn opinie en smaak. Maar, moet wel zeggen, ik verwacht eerlijk gezegd een hoop van de game, dus de positieve cijfers verbazen me niet.
Een 21/20 maar? Pff, ik had hoger verwacht
Tja, hoewel ik wel denk dat deze game enorm goed gaat worden, deze bladen zijn gesponsorde reclame uitingen van Sony in mijn ogen. Killzone 2 een perfecte score geven is daar al een aardige indicatie van. Ik heb meer vertrouwen in de onafhankelijke pers zoals Edge (die Killzone 2 alles behalve een perfecte score gaf overigens). Als iets zo wordt opgehemeld weet je gewoon dat het onjuist is. Dat ze in de hype meegaan of hem proberen te crieeren. Niets is zo perfect namelijk.
Niet te min, het zal vast een top game worden.
Een top game is zwak uitgedrukt, daar komt bij dat een cijfer ook een mening is. Killzone2 en Little Big Planet hebben mij ook allebij weggeblazen, met name de online gameplay! Uncharted 2 gaat knallen, daar kun je haast niet meer aan twijfelen.
@Aldo: Ik ben het zeker met je eens, maar OPM US lijkt redelijk ‘objectief’, voor zover dat mogelijk is. In bijna alle gevallen ligt hun cijfer namelijk lager dan het gemiddelde op Gamrankings, met Resistance 1 en Motorstorm 2 zelfs VER onder het gemiddelde, maar komen de cijfers vaak overeen met die van EDGE:
UNCHARTED:
Gamerankings gemiddelde: 89.64%
OPM US: 80.00%
EDGE: 80.00%
RESISTANCE:
Gamerankings gemiddelde: 86.29%
OPM UK: 70.00%
EDGE: 70.00%
RESTISTANCE 2:
Gamerankings gemiddelde: 86.78%
OPM US: 80.00%
EDGE: 60.00%
INFAMOUS:
Gamerankings gemiddelde: 86.33%
OPM US: 80.00%
EDGE: 70.00%
MOTORSTORM:
Gamerankings gemiddelde: 82.96%
OPM UK: 80.00%
EDGE: 80.00%
MOTORSTORM 2:
Gamerankings gemiddelde: 82.45%
OPM US: 60.00%
EDGE: 70.00%
@Edwin, als je iets meer dan 100% geeft als cijfer dan geef je daar eigenlijk mee aan dat je niet serieus bezig bent. Edge onderbouwd hun cijfers altijd heel erg goed. In jouw vergelijking is trouwens de Edge alleen positiever over motorstorm 2 dan OPM US als ik het zo zie. En uhm de helft is OPM UK niet US in de vergelijking.
@Aldo: Over PSM3 ben ik het volledig met je eens. Als je een game méér dan 100% geeft dan ben je inderdaad niet serieus bezig, hoe goed de game ook is.
In de vergelijking staat overigens inderdaad ook OPM UK, maar dat komt omdat ik van die games geen US cijfer kon vinden. Anyway, mijn punt was niet om te laten zien dat Edge wel of geen hogere cijfers geeft aan PS3 exclusive games dan OPM US. Mijn punt is het volgende:
Op gamerankings heb ik totaal 10 1st party PS3 games gevonden die en door OPM US, en door Edge, en door Eurogamer reviewed zijn, namelijk: Killzone 2, LBP, Infamous, Resistance 2, Buzz!, SingStar, Uncharted, Socom, SIREN en MotorStorm 2. Het gemiddelde cijfer wat OPM US, Edge en Eurogamer aan deze games gaf was:
OPM US: 80%
Edge: 73%
Eurogamer: 79%
De cijfers die OPM US aan 1st party PS3 games geeft zijn zo goed als gelijk aan het vrij kritische Eurogamer, en zijn niet dramatisch veel hoger dan het ZEER kritische Edge.
Mijn conclusie: OPM US is minder biased richting 1st party PS3 games dan ik eigenlijk dacht.
@Edwin: Now we’re talking. Interessant! Ik merk bij mezelf dat het steeds vaker voorkomt dat ik een game gewoon niet leuk vind, ondanks de positieve reviews, of juist weer wel heel tof vind, ondanks negatieve reviews.
Wat betreft Uncharted 2: ik ben er van overtuigd dat het een topper is. Uncharted 1 vond ik erg leuk om te spelen. Destijds had ik niet het gevoel dat het een klassieker was, maar vooral een supervermakelijke rollercoaster ride.
Ik denk dat Uncharted 2 hier nog een paar flinke scheppen bovenop gaat doen en wel in de “classic” regionen gaat beladen. We shall see.