PES 2011 aankondiging

door Cem op 5 mei, 11:40 in Nieuws, PC Games, Playstation 3, PSP, Video's, Xbox 360 20 Reacties »

Konami heeft PES 2011 officieel aangekondigd en ook de eerste teaser trailer gelanceerd. Eerder maakte Konami al bekend dat PES 2011 voor een transformatie zal zorgen en in een uitgebreid persbericht wordt nu in detail ingegaan op de vele veranderingen en nieuwe features die PES 2011 zal krijgen.

PES 2011 zal verschijnen op de PS3, Xbox 360, PC, Wii, PS2 en PSP en zal net als elk jaar in het najaar worden gelanceerd. In het perbericht spreekt Konami van “total revamp, total freedom, total footbal” en worden puntsgewijs alle veranderingen en verbeteringen bevestigd.

PES 2011: totale vrijheid

Laten we beginnen met die totale vrijheid waar Konami over spreekt.

PES 2011 introduces a power bar for each player that allows the user to determine the exact strength and placement of every pass and shot. Balls can now be spread absolutely anywhere with utter precision, with long balls into space, short passes to feet and intricate one-twos allowing the player to dictate play and control the tempo of a match.

Ook de AI is onderhevig aan een grondige oppoetsbeurt en moet het gevoel van vrijheid versterken:

This freedom of play is also extended via new AI routines designed to place every move and decision in the player’s hands. No longer will assisted AI intervene during matches; users will now need to sense and react to threats; and passes will not automatically reach the nearest player. Instead, all-new routines facilitate complete control both of the player and their chosen actions in every respect to give the player sublime control over every movement.

Het systeem voor de besturing van spelers en de bal is opnieuw ontworpen. Als speler zul je hierdoor meer controle krijgen over het spel en ligt er bijvoorbeeld ook veel meer nadruk op het slim gebruiken van ruimte en diepte op het veld. Dribbelen zal lastiger worden en volgens Konami zijn de dagen dat je met spelers over het hele veld kan dribbelen zonder balverlies nu echt over.

PES 2011: vernieuwingen en verbeteringen

Volgens Konami krijgt PES 2011 dus een groot aantal vernieuwingen en verbeteringen. Aan de basis is de gameplay nog steeds PES, maar voor de rest zijn vrijwel alle punten van de game vernieuwd en verbeterd.

  • Totale controle: de 360-graden besturing is verbeterd, waardoor je nu nog meer controle krijgt wanneer je de bal overspeelt, op doel schiet en ingooit. Hierdoor wordt het plaatsen van de bal op elk gewenste positie mogelijk en kunnen spelers nog beter en vrijer worden bestuurd.
  • Shot & Stamina Meter: Naast een algemene power bar krijgt PES 2011 ook een Shot & Stamina meter, waarin de vorm en kracht van een speler wordt weergegeven. Continu sprinten zal een grote impact hebben op de beweging van spelers en zal de statistieken verlagen.
  • Nieuwe AI voor verdedigers: Verdedigers zullen door een vernieuwd AI systeem nog beter hun posities behouden en niet zomaar ballen achterna gaan. Ook zullen zij aanvallers dwingen tot het maken van fouten, om zo aanvallen te elimineren.
  • Animaties en Player Physics: Eén van de grootste veranderingen die PES 2011 krijgt, is een gloednieuw systeem voor animaties en phyics van spelers. Bewegingen zullen vloeiend en realistisch zijn en ook sprinten zal nu veel natuurlijker ogen. Ook de physics zijn verbetered. Tackles en slidings zien er overtuigender en intenser uit en ook de individuele bewegingen en moves van spelers komen nog prominenter naar voren.
  • Snelheid en tempo: De snelheid van het spel is nu ook aangepast en verandert dynamisch afhankelijk van de situatie. Counters zullen messcherp en snel zijn, maar ook is het mogelijk ook rustig en gecontroleerd een aanval op te bouwen. Het is nu lastiger om vanaf het middenveld lange afstanden af te leggen door te sprinten en dribbelen en het spel hangt veel meer af van korte en snelle passes.
  • Graphics: PES 2011 krijgt verbeterde graphics met spelers die er nog realistischer zullen uitzien. Animaties van gezichten zijn sterk verbeterd, maar daarnaast zijn er ook maar liefst 1000 nieuwe animaties die compleet nieuw zijn ontworpen, aan de hand van 100 uur aan motion capture footage.
  • Taktiek en strategie: PES 2011 krijgt een nieuw ‘Drag and Drop’ mechanisme, waarmee je alle aspecnten van team management kunt besturen en controleren. De instellingen zijn nu ook voorzien van animaties, waardoor het duidelijker zal zijn wat je precies doet en veranderd.
  • Schijnbewegingen: PES 2011 stelt spelers in staat om hun favoriete moves en schijnbewegingen op te slaan en koppelen aan de rechter analoge stick. Hierdoor zijn deze bewegingen snel en toegankelijk te benaderen.
  • Master League Online: De Master League zal een compleet nieuwe challenge krijgen, waarbij spelers het online tegen andere managers kunnen opnemen. Dit vormt hiermee het debuut van de Master League naar de online wereld, waarbij spelers wereldwijd het wereldwijd tegen elkaar kunnen opnemen.

Meer verbeteringen en aankondigingen

Er zijn nog diverse andere punten waarop de game is verbeterd. Zo is de moeilijkheidsgraad nu ook verhoogd en zullen er ook nieuwe camera-standpunten zijn. Daarnaast zien scheidsrechters en keepers er nu ook realistischer uit en hebben ook zij verbeterde AI. Konami geeft ook aan dat het commentaar is verbeterd en dat er nu minder herhaling zal zijn.

Zoals in afbeelding bovenaan dit artikel is te zien, keert ook Lionel Messi weer terug als het gezicht van PES 2011. Daarnaast zijn ook de UEFA Champions League en UEFA Europa League weer prominent aanwezig, maar heeft PES 2011 voor het eerst ook de licentie van de Copa Liberadores: de grootste en meest invloedrijke club-competitie van Zuid-Amerika.

Volgens Konami is dit nog slechts het topje van de ijsberg en zullen er in de komende maanden nog enkele grote aankondigingen worden gedaan. Ik ben in ieder geval nu al onder de indruk en kan niet wachten op de toekomstige aankondigingen en eerste echte gameplaybeelden.

[via: WENB]