Nederlandse XBLA/PSN titel Greed Corp komt eraan
door Aldo op 24 januari, 10:00 Reageren uitgeschakeldGreed Corp is de tweede titel van het Nederlandse W! games. De kans is groot dat je nog nooit van ze gehoord hebt. Hun eerste titel was een meiden game voor de Wii genaamd ‘My Horse and Me‘, maar met Greed Corp gaat men een hele andere richting op. De game is een mix tussen een digitaal bordspel en een RTS en valt vooral op door het spelconcept.
In Greed Corp draait alles namelijk om een wereld waarin de bewoners hun wereld langzaam vernietigen door deze langzaam leeg te mijnen. En dit is niet alleen een mooie setting voor het achtergrond verhaal, maar is ook allesbepalend voor hoe het spel speelt. Als je resources uit de grond haalt voor geld dan zakt de wereld daar namelijk langzaam onder je weg, tot deze in de afgrond verdwijnt. Je vernietigt dus als het ware je eigen terrein en fracties worden gedwongen als sprinkhanen over het veld te trekken.
Het brengt niet alleen een aantal interessante strategische concepten met zich mee, maar zorgt er ook voor dat een potje multiplayer meestal maar 15 minuten duurt. In plaats van langdurige RTS fights draait het bij Greed Corp dus volledig om korte maar krachtige gevechten die je even tussendoor kunt spelen. Omdat de game zo afhankelijk lijkt te zijn van multiplayer hangt het succes wel volledig af van hoeveel mensen deze game gaan kopen als hij uitkomt.
Zelf ben ik bang dat deze titel niet zal aanslaan vanwege een gebrek aan exposure en omdat 2010 een heel groot aantal sterke full price games heeft. Toch hoop ik dat deze game een kleine hit wordt. Want het ziet er niet alleen leuk uit, het is ook goed om te zien dat de gaming industrie in Nederland steeds breder wordt. Van nagenoeg niet aanwezig tot nu, een tijd waarin er steeds meer Nederlandse game studios bij komen zoals W! Games.
[flashvideo file=http://www.youtube.com/watch?v=LDq-9t9VEeg image=http://www.g4m3.nl/wp-content/uploads/2010/01/greedcorp-video.jpg /]

Laatste Reacties