Microsoft pattenteert Xbox Live DLC verkoopplan
door Tom op 15 maart, 15:15 3 Reacties »De titel is misschien een beetje verwarrend maar het idee is als volgt: je vrienden nodigen je uit voor een potje Call of Duty. Alleen bij het verbinden blijkt dat jij de nieuwe DLC niet hebt. Normaal gesproken wordt deze download dan aangeboden om te kopen en moet je terug naar het dashboard om dit daadwerkelijk te doen.
Het idee van Microsoft is dat je in het spel actief blijft, Xbox Live koopt dan de DLC voor jou door de benodigde punten meteen af te schrijven (natuurlijk wel met toestemming) van je saldo. Vervolgens kan je meteen beginnen met spelen als de DLC download klaar is, je hoeft het spel dus niet meer opnieuw op te starten.
Zeker met oog op de nieuwe Game Room, die later deze maand komt, is dit natuurlijk een slim idee. In mijn optiek zal een gamer sneller geneigd zijn om een game te kopen als het veel minder moeite kost. Wat denken jullie van dit idee?

Handig, maar alleen op de voorwaarde dat dit niet op een dwingende manier gebeurt! Ik heb een bloedhekel aan dit soort praktijken. Onder het mom van zaken “makkelijker en sneller” te maken, terwijl het uiteindelijk allemaal om geld verdienen gaat, kun je er als gebruiker soms onbewust intrappen. Het kan dus wel handig zijn, maar de flow waarin dit gebeurt, moet wel heel helder en duidelijk zijn en jou als gebruiker de mogelijkheid bieden om de DLC aanvraag met één simpele druk op de knop weg te klikken, en niet dat het standaard op “ja” of “download now!” staat en jij per ongeluk klikt!
Dubbele bevestiging zou idd wel fijn zijn. Dat was wel het voordeel van terug naar het dashboard. dan kon je er nog een keer over denken. Hiermee spelen ze natuurlijk goed in op de impulsaankopen.
God zei dank heb ik toch nooit punten dus dat komt goed uit
.
Ik vind de D&D online manier leuker, als één speler in je party de DLC (of in dit geval missie pack) heeft dan kan de rest van de party deze missie ook spelen. Ik snap dat deze manier niet werkt op alle spellen (off line AD&D werkt ook zo één persoon koopt het boek de rest speelt mee) maar ik vind het een veel simathiekere methode dan je wordt “gewongen” om het te kopen ookal is het maar één conctroler klick weg. Hoe werkt dit door op psychologisch niveau, ik weet dat ik gewoon dan wil spelen en waarschijnlijk een DLC koop die ik anders nooit gekocht zou hebben. En ik kan die DLC misschien niet kan betalen maar omdat mijn vrienden dat wel kunnen betalen koop ik het toch omdat ik echt met hun wil spelen. Ik weet niet ik vind DLC voor online spellen altijd tricky.