2009 was een top jaar voor Nintendo

door Aldo op 6 januari, 14:08 in Nieuws, Wii Reageren uitgeschakeld

Nintendo: It print Money

‘Waar twee honden om een bot vechten gaat een derde ermee heen’ lijkt een uitspraak zie zeer toepasselijk is op de huidige console markt. Terwijl Sony en Microsoft elkaar op elk front bestrijden om de gunsten van de gamer publiceerde Nintendo cijfers over 2009 waar de beide andere console-fabrikanten alleen maar van kunnen dromen. Zowel Nintendo Amerika als Nintendo Europa hebben cijfers bekend gemaakt.

De cijfers uit Amerika zijn indrukwekkend, met zo’n 3 miljoen Wii’s verkocht in de maand december en 4 miljoen kopieën van New Super Mario Bross Wii. Cijfers die de reeds goede cijfers uit Japan doen verbleken. In Japan gingen +/- 200.000 Wii’s in December over de toonbank. Hiermee versloegen ze in hun thuisbasis alweer de PS3 en Final Fantasy XII.

In Europa zijn de cijfers ook zeer indrukwekkend. Men heeft in 2009 naar eigen zeggen 7 miljoen Wii’s verkocht in 2009. En New Super Mario Bross Wii.  is 2.5 miljoen keer over de toonbank is gegaan in slechts 1 maand tijd. Wii Sports Resort is inmiddels meer dan 5 miljoen keer verkocht in Europa in 2009.

Hiermee komt de Wii in Europa op totale teller op de 20 miljoen te staan. Daarbij zijn er 9.6 (!!) miljoen kopieën verkocht van een van de twee Wii Fit versies. Dit alles is echter niets vergeleken met de DS. Deze is inmiddels 40 miljoen keer verkocht! Hiermee komt Nintendo heel dicht in de buurt van het succes van de PS2 Europa (44 miljoen). De kans dat de DS daarmee de meest succesvolle spelcomputer in Europa ooit wordt is dan ook zeer groot.

Hoewel analysten steeds blijven voorspellen dat de Wii toch echt op haar retour zou zijn en fanatieke Nintendo haters met alle macht het internet vol kalken met verhalen over hoe de Wii geen succes kan zijn op de lange termijn krijgen beiden toch nog steeds geen gelijk. Nintendo doet het buitengewoon goed. Al is dit alles gebaseerd op cijfers die Nintendo zelf heeft vrij gegeven, en niet onafhankelijk geverifieerd, vraag ik mij af waneer men besluit om wereldwijd de goudvoorraad in te ruilen voor DS’s.